H.Ü SEC Amatör Denizcilik ve Yelkencilik Uygulamaları(ADYU) 

637-438 kodlu Amatör Denizcilik ve Yelkencilik Uygulamaları(ADYU) dersiyle ilgili bilgi almak için aşağıda bazı konuları açıklamaya çalıştım. Umarım tüm sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Daha spesifik sorularınız için web sayfasının iletişim kısmından tarafıma ulaşabilirsiniz.

ADYU dersini almadan önce,

ADYU dersi bir uygulama dersi olduğundan dolayı; uygulamaya başlamadan önce her uygulama dersinde olduğu gibi o konuyla ilgili bir hazırbulunuşluğunuzun olması gerekmektedir. Bunun da formal anlamda sağlanabilmesi için Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü nezdinde Amatör Denizcilik ve Yelkenciliğe Giriş(ADY) dersini vermekteyiz. Bu açıdan; ADYU dersi daha önceden ADY dersini almış ve/ya yelken ve denizcilikle ilgili deneyimi ve hazırbulunuşluğunuz olan öğrencilerin alması önerilir.

ADYU Dersini aldıktan sonra,

ADYU dersinin dönemiçi çalışmalarını başarıyla tamamlayan öğrenciler; final sınavının yapılacağı uygulama kampına katılmalıdır.
Dersin uygulama kampının, final haftasından sonra Muğla İli, Bodrum ilçesinde yapılması planlamaktadır.

Dersin uygulama kampına katılabilmeniz için yıl içerisinde yapılacak olan çalışmalarınızı başarıyla tamamlamalı ve yüzme bildiğinizi yazılı olarak beyan etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra kamp masraflarıyla ilgili sorularınızı web sayfasının iletişim kısmından tarafıma ulaştırabilirsiniz.

Ders ile ilgili iletişim kurabilmemiz için ADY MailGrubu’na katılınız. Ayrıca isterseniz Facebook grubuna da buradan katılabilirsiniz.

Ders ile ilgili bilgi alabilmeniz için öğrencilerimizin hazırladığı bazı videolar:


ADYU Dersini alan mezun öğrenciler şuan neler yapıyor ?